Kiremit Sektörü’ne Çağ Atlatan İnovasyon “Bioksit Kiremit”

ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, ürettiği BİOKSİT KİREMİT ile sektörde bir ilki gerçekleştirdi.

ECE Holding’in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, ürettiği BİOKSİT KİREMİT ile sektörde bir ilki gerçekleştirdi. ECE Holding Ar-Ge merkezinde geliştirilen Bioksit Kiremit; daha koyu rengi, daha iyi ses, su ve ısı yalıtımı sunan çevreci özellikleriyle birlikte modern ve geleneksel tüm mimari tarzlarına hitap ederek, yapı sektörüne alternatifi olmayan bir ürün olarak giriş yaptı. 

 

Türkiye'de Bir İLK 

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bu alandaki yatırımlarına devam edeceklerini vurgulayan ECE Kiremit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Çenesiz, bu inovasyon ile birlikte Ar-Ge'nin geleneksel sektörlerde dahi ne kadar önemli olduğunun ortaya konduğunu; İnovasyonu sadece ileri teknoloji ürünlere dair bir kavram gibi görmenin doğru olmadığını, geleneksel bir çok sektörde de inovasyon ile daha kaliteli ve dünya pazarlarında rekabet edecek ürünlere ulaşılabileceğini söyledi.

 

Çorum Kiremit Sektörünün Rekabet Gücünü Tekrar Kazanması İçin Büyük Fırsat

ECE Kiremit, Bioksit Kiremit inovasyonuyla geleneksel bir ürün olan kiremidin ihracat şansını artırarak Çorum ekonomisine de artı değer katmayı hedefliyor. Çorum kiremidinin Türkiye’de satılan en ucuz kiremit haline geldiğini ve bunun ana nedeninin ürün kalitesi ve renginin olduğunu vurgulayan İsmail Çenesiz, Ar-Ge çalışmaları sonucu özel bir hammadde ve formülle ürettikleri Bioksit Kiremit ile Çorum kiremidinin hak ettiği fiyat seviyesine çıkacağına inandığını belirtti.

 

Çorumlu Mühendislerin Başarısı 

ECE Holding Ar-Ge merkezinde görev yapan Çorumlu mühendislerin uzun süreli uğraşları sonucunda özel hammaddeler kullanılarak elde edilen Bioksit Kiremit formülü ile geleneksel kiremitlere oranla daha yüksek donma dayanımı olan, daha iyi su, ısı ve ses yalıtımına sahip kiremitler üretilebiliyor. Bioksit Kiremit’in önemi;  fiziksel ve doğal şartlara karşı daha dayanıklı dolayısıyla daha uzun ömürlü, tasarruf sağlayan buna bağlı olarak daha çevreci ve renginden dolayı daha estetik bir ürün olmasından kaynaklanıyor.

 

Ne Kadar Koyu Renk, O Kadar Değerli Kiremit 

Daha yüksek sinterleme sıcaklığında üretilen Bioksit Kiremit; su emmesinin daha düşük, basınç dayanımı ve termal şok direnci gibi özelliklerinin daha yüksek olmasının yanı sıra yüzey sertliğinin de daha fazla olması özellikleriyle geleneksel hammaddelerle hazırlanmış kiremitlere oranla farlılık gösteriyor. Rengi ile kalite ve fiyat bakımından sınıflandırılan kiremitte, koyu renk hem pahalı hem de en çok talep gören ürün Bioksit Kiremit, açık renkli olduğu için arzu edilen ekonomik değeri yakalayamayan Çorum kiremidinin değerini de yükseltmiş ve dolayısıyla ihracat şansını da artırmış oluyor. 

 

Tarım Arazilerinin Hammadde Kaynağı Olarak Kullanılmasına Gerek Kalmayacak

Çevre Dostu Hammaddelerle "EKOLOJİK" Olarak Üretiliyor 

Bioksit Kiremit, formülünde tamamen tarım arazisi dışındaki kayaç alanlardan temin edilen hammaddeler kullanıldığı için ekolojik özellikler de taşıyor. Bu nedenle Bioksit Kiremit, kıymetli tarım arazilerinin hammadde olarak kullanılmasının da önüne geçecek önemli bir inovasyon ayrıcalığı da taşıyor. 

 

Talep Eden Kiremit Üreticilerine Know-How Desteği Verilecek

Kapımız tüm meslektaşlarımıza açık diyen Çenesiz, Çorum'un kiremit sektörünün tekrar güçlenmesi, hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet avantajı sağlayabilmesi adına Bioksit Kiremit üretimi konusunda talep eden Çorumlu Kiremit üreticilerine know-how desteği vereceklerini ifade etti.

Copyright © 2014 Ece Kiremit. Tüm hakları saklıdır.

nike roshe run herren, nike air max günstig, air jordan günstig, nike air force 1, nike blazer damen, air jordan schuhe, mont blanc füller, hogan sale, louis vuitton schuhe, mbt sandalen,