Ece Holding teknoloji yatırımlarına devam ediyor.

ECE HOLDİNG; çevreye ve topluma olan sorumluluk bilinciyle Isı Geri Kazanım Sistemini ECE BANYO Tesislerinde devreye aldı.

ECE HOLDİNG; çevreye ve topluma olan sorumluluk bilinciyle Isı Geri Kazanım Sistemini ECE BANYO Tesislerinde devreye aldı. Sistem; tünel fırın çıkış bacasından dışarı atılan 90-100 derecedeki atık havayı direkt dışarı atmak yerine ısı geri kazanım sistemine göndererek enerji tasarrufu sağlamaktadır.


Isı geri kazanım sisteminden önce dökümhanenin ve basınçlı dökümde kullanılan suyun ısıtılması için gaz sarfiyatına sebep olan termoblok yakılmakta iken kurulan sistem sayesinde gaz sarfiyatının tamamen ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

 

ECE HOLDİNG'in vitrifiye seramik sanayi makineleri üretim şirketi GENİTEC A.Ş. tarafından Türkiye'de ilk defa üretilen yüksek basınçlı seramik döküm makinelerinin 4.'sü ECE BANYO fabrikalarında devreye alındı. 


Yüksek basınçlı Seramik döküm makinasının avantajları; döküm hızında ciddi artış sağlaması, ürünlerdeki deformasyonların önlenmesi, makinenin az yer kaplaması sebebiyle de alandan kazanç sağlamasıdır.

 

Ece Banyo'nun Çorum tesislerinde vitrifiye sırlama bölümünde faaliyete geçen sistem ile zaman ve hammadde tasarrufunun yanı sıra işçilik hatalarının minimize edilmesi sonucu üretim verimliliğinde de artış hedeflenmektedir. 

Kendi kendine hareket ederek ürünlerin insan gücüne bağlı kalmadan taşınmasını sağlayan ve robotik sistemle daha kısa zamanda daha az sır kullanarak daha kaliteli ürünler elde edilmesini amaçlayan Robot Sırlama ve Handling Ünitesi'nin hareket kabiliyeti bir insanın yapabileceği hareketlerden daha fazla ve daha çeşitlidir.

Copyright © 2014 Ece Kiremit. Tüm hakları saklıdır.

nike roshe run herren, nike air max günstig, air jordan günstig, nike air force 1, nike blazer damen, air jordan schuhe, mont blanc füller, hogan sale, louis vuitton schuhe, mbt sandalen,